Obejrzyj historie. Zainspiruj się. Zacznij działać.

Bieżace
Wiadomości

Aktualności biura prasowego AMW

Wiosenne wietrzenie magazynów we Wrocławiu.

Agencja Mienia Wojskowego wietrzy magazyny we Wrocławiu

W pierwszą wiosenną sobotę, 21 marca br. AMW zaprasza wszystkich mieszkańców Dolnego  Śląska na imprezę plenerową zorganizowaną na terenie zabytkowego kompleksu magazynowego we Wrocławiu przy ulicy Poznańskiej 48-80. W programie: zwiedzanie magazynów, wyprzedaż powojskowego mienia, konkursy i animacje dla dzieci, militarna foto-budka i prawdziwa wojskowa grochówka. Bramy wojskowego kompleksu będą otwarte dla wszystkich od 10:00 do 15:00.

W pierwszy dzień wiosny na  mieszkańców Wrocławia i okolic czeka – przed dekady niedostępny dla cywilów - wojskowy kompleks magazynowy o powierzchni ponad 10 hektarów. Jedną z przygotowanych atrakcji jest możliwość zwiedzenie terenu razem z przewodnikiem. Pierwsza tura rozpocznie się o 11:00, druga - dwie godziny później. Najmłodsi mogą liczyć na konkursy z nagrodami i zabawy prowadzone przez animatorów. A starszych fanów ubrań i ekwipunku  z demobilu z pewnością nie zawiedzie zaplanowane wietrzenie magazynów – czyli wyprzedaż kultowych produktów prosto z wojska. Pierwszych 300 klientów, którzy zrobią zakupy za minimum 20 zł, otrzyma dodatkowo talon na oryginalną wojskową grochówkę. A miłą pamiątką dla wszystkich uczestników imprezy będzie na pewno zdjęcie z fotobudki, z której będą mogli skorzystać zwiedzający.

Czytaj więcej

XXV Targach Budownictwa EXPO DOM w Rzeszowie

Międzynarodowe Targi Rzeszowskie to największe cykliczne wydarzenie branży budowlanej na Podkarpaciu, od lat są platformą do nawiązywania kontaktów handlowych, zdobywania kontrahentów. Organizowane przy współpracy i pod patronatem władz centralnych i regionalnych ze względu na położenie geograficzne Rzeszowa są możliwością międzynarodowych spotkań biznesowych (Polska-Słowacja-Ukraina). MTR przy realizacji przedsięwzięć wystawienniczych prowadzi intensywne działania promocyjne i marketingowe na rynkach naszych najbliższych sąsiadów. Podczas trwania targów odbywa się także Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego oraz Kongres Smart Project Building & City a także Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna.

Czytaj więcej

Otwarcie skweru Misia Wojtka z udziałem AMW

7 września o godz. 11.00 w Szczecinie, na osiedlu Krzekowo - Bezrzecze odbędzie się uroczyste otwarcie skweru Misia Wojtka. Miś Wojtek to syryjski niedźwiedź brunatny, który jako mały niedźwiadek został adoptowany przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa i przeszedł z polskimi żołnierzami cały szlak bojowy aż do Europy. Niedźwiedź brał udział m. in. w bitwie o Monte Cassino, zaś w jednostce nadano mu stopień kaprala. Pomnik tego sympatycznego bohatera wraz z panelami edukacyjnymi stanie na placu rekreacyjnym połączonym z placem zabaw. Teren otaczają osiedla wojskowe, zaś dalsze sąsiedztwo stanowi 12 Brygada Zmechanizowana, nowopowstałe osiedla domów jedno i wielorodzinnych oraz szkoły.

 

W ramach uroczystości organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: zabawy i konkursy dla najmłodszych, wojskowa grochówka, występ orkiestry wojskowej. Gościem specjalnym będzie piosenkarka Marika, która zaśpiewa swoją piosenkę o niedźwiedziu Wojtku.

OR Szczecin stanie tam ze swoim namiotem promocyjnym, w którym zostanie przygotowany kącik rysunkowy; będzie także można wygrać militarne upominki za rzucanie woreczkami do celu.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu :)

Czytaj więcej

XVI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych 15-18.08.2019 r.

W dniach 15-18.08.2019 roku na teren poligonu w Bornym Sulinowie wjadą czołgi, ciężki sprzęt wojskowy i niezwykłe pojazdy militarne. Atrakcją Zlotu jest między innymi parada pojazdów militarnych, jazda sprzętu po “Tankodromie”, pokazy grupy rekonstrukcyjnej, występy zespołów rockowych i wiele innych niespodzianek.

Na zlocie nie zabraknie Agencji Mienia Wojskowego. Szczeciński oddział AMW zaprasza do odwiedzenia stoiska na którym będzie prowadzona sprzedaż powojskowego sprzętu i umundurowania. Nie zabraknie ofert sprzedaży nieruchomości.

Zapraszamy :)

Czytaj więcej

Dni Twierdzy Nysa 2019

Pod koniec lipca wojska Napoleona znów spróbują zdobyć Nysę. Przed nami Dni Twierdzy Nysa. W programie między innymi Bitwa Morska, Nocne Manewry Ogniowe i przede wszystkim Bitwa o Twierdzę Nysa. 

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko!

 

Czytaj więcej

Oferta
Zainspirowany?

Sprawdź, czym się zajmujemy:

Czym jest
Agencja Mienia Wojskowego

Dowiedz się więcej o nas: